24 aprilie 2013 22:410 comments

DSCN2953Un alt meci care a decis încă o semifinalistă a Cupei României în faza judeţeană la fotbal a fost între Performanţa Alba Iulia şi Sportul Sebeş. După ce a reuşit o victorie duminică, în campionat, echipa antrenată de Paul Ciucă a mai învins odată echipa din Sebeş.
Sportul Sebeş a început bine meciul şi a deschis scorul în minutul 8, prin reuşita lui Ţoţonea, dar gazdele au preluat avantajul prin reuşitele lui Cernea. Egalitatea a fost din nou stabilită, Diaconu a marcat în minutul 56, dar un minut mai târziu golul lui Ianc a adus victoria gazdelor pe stadionul din Oarda de Jos.

Performanţa Ighiu – Sportul Sebeş 3-2 (2-1). A. Cernea (15, 45 din penalty), D. Ianc (57) / M. Ţoţonea (8), Diaconu (56). Arbitri M. Ţîră, Alex Vodă şi Alex Văidean. Observator L. Dan.

Performanţa Alba Iulia (antrenor Paul Ciucă): Man – Soporan, C. Oltean, Colcer, G. Toma, Ov. Turuş, D. Dănilîă, D. Ianc, Oniche, A. Cernea, Năcreală

Sportul Sebeş (antrenor Daniel Stănilă) Ifrim – Chelariu, Haiduc, Todoran, Iuoraş, Vlaic, Cl. Răcuci, M. Ţoţonea, G. Ţoţonea, Miş, Diaconu.