Naţional Sebiş – Europa Alba Iulia 4-1

9 September 2012 19:060 comments

Tânăra formaţie din Alba Iulia, Europa, nu a reuşit să obţină punct sau puncte, nici după runda secundă a Ligii a III-a. Elevii lui Radu Andone au cedat 4-1 partida din deplasare cu Naţional Sebiş, chiar dacă gazdele au jucat mai bine de 40 de minute fără un jucător.
Scorul a fost deschis în minutul 40 de Ember, acesta a stabilit scorul pauzei dintr-o lovitură liberă. La două minute de la reluarea părţii secunde, Naţional Sebiş a rămas în 10 oameni, iar Capătă, Coţan şi Ţârlea l-au învins pe Cotoară.
Europa a marcat golul de onoare la 3-0 prin Paul Muntean. După două etape, Europa Alba Iulia nu a acumulat niciun punct, iar la golaveraj, echipa lui Andone a încasat 6 goluri şi a marcat doar unul.
Europa Alba Iulia a jucat în următoarea componenţă: Cotoară – D. Lupşan, Sg. Oara, Andrea, Arsene, Apetri, B. Cristea, Bratima, Circov, M. Cristea, P. Muntean. Au mai jucat R. Andone, R.Danciu, Culda, Hârciagă. (C.C.)