Actiune a politistilor pentru cresterea sigurantei locuitorilor din Alba Iulia

27 aprilie 2017 13:490 comments

Miercuri, 26 aprilie 2017, Poliţia Municipiului Alba Iulia a organizat o acţiune cu efective mărite în municipiu şi în localităţile aparţinătoare.

Au participat 35 de poliţişti, sprijiniţi de jandarmi din cadrul Inspectoratului Judeţean de Jandarmi Alba.

Oamenii legii au legitimat 647 de persoane, au controlat 21 de unităţi de cazare, 21 de obiective asigurate cu pază şi 157 de autovehicule.

În timpul acţiunii au fost constatate 5 infracţiuni flagrante şi a fost reţinută o persoană cercetată pentru tâlhărie şi furturi din locuinţe.

De asemenea, au fost constatate 62 de abateri de natură contravenţionale, sancţionate cu amenzi în valoare totală de 10.485 lei, reţinute 3 permise de conducere şi retras un certificat de înmatriculare.

Tags:

Leave a Reply


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com