Femeie căzută în Mureş salvată de poliţişti

13 decembrie 2012 14:340 comments

Detaşamentul de pompieri din Alba Iulia a fost solicitat să intervină miercuri seara, pentru salvarea unei persoane căzute în râul Mureş, în zona podului rutier de la ieşirea din Alba Iulia spre Sebeş.
Potrivit reprezentantului ISU pe nr. de urgenţă 112 a fost sesizat faptul că în râul Mureş a fost văzută o femeie care are nevoie de ajutor. Echipajul ISU nu a mai ajuns la locul semnalat deoarece au intervenit de urgenţă poliţiştii din Alba Iulia care au reuşit să o scoată pe femeie din apă şi au dus-o pe braţe până la Ambulanţa sosită la faţa locului.
Reprezentantul IPJ Alba a declarat că victima, cu vârstă între 40 şi 50 de ani, a primit ajutor medical de urgenţă în ambulanţă şi era conştientă în momentul în care a ajuns la Unitatea de Primiri Urgenţe de la Spitalul Judeţean Alba. În continuare se desfăşoară cercetări pentru a se stabili cu exactitate cauzele şi împrejurările în care s-a produs evenimentul.(S.P.)

Leave a Reply


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com