ORA BILANTULUI LA C.S.Unirea

17 decembrie 2018 19:380 comments

CREŞTEM PRIN

PERFORMANŢĂ

Pe lângă o instituție cu personalitate juridică, subordonată Ministerului Tineretului și Sportului, Clubul Sportiv Unirea este o mare familie, în care primează colegialitatea, susținerea reciprocă, fairplay-ul și bunul simț.
 
Fiecare membru, sportiv sau antrenor, legitimat și-a luat angajamentul că va crește prin performanță, iar cele peste 50 de medalii obținute în 2017 la competiții naționale și internaționale luminează vitrinele din sediul nostru și stau mărturie că ne interesează ceea ce facem.
 
Așteptăm în echipa noastră, cu căldură și brațele deschise, pe cei care iubesc sportul, iar de la antrenorii noștri vor învăța că și din activitatea fizică se poate face o artă.
 
Cu respect și considerație,
Corneliu Mureșan

LAUREAȚII SPORTULUI – 2018

 la nivelul

 

                                        CLUBULUI  SPORTIV  “UNIREA”  ALBA IULIA

 

Secția ATLETISM  – Antrenori: Avram Gabriel, Bucerzan Mariana, Vlas Mihaela

Sportivi legitimați  –  23

Număr medalii       – 31

           din care:     –  13 aur, 11 argint, 7 bronz

Locul   I    Rodean Ana

Locul  II   Acatrinei Mihaela

Locul  III  Molnar  Bianca

Secția JUDO  – Antrenori: Dinu Cristian, Dinu Alin

Sportivi legitimați  –  43

Număr medalii       –   11

          din care :      – 1 aur,  4 argint, 6 bronz    

Locul  I          Rus Natalia

Locul  II        Sibișan Alexandru

Locul  III       Onișor Paul

Secția ORIENTARE  – Instructor Sportiv: Anghel Marius

Sportivi legitimați  – 6 din care 4 participanți la competiții

Număr medalii      –  12

          din care:     –  10 aur, 2 argint,

Locul  I         Ionuț Zinca

Locul  II       Tamas Bogya

Locul  III      Brăbiescu-Călinescu Paul

Secția BOX   – Antrenor: Paștiu Nicolae

Sportivi legitimați  –25

Număr medalii       – 2

          din care:      – 2 argint

Locul  I      Țăgean Ioan Marius

Locul  II     Potra Andrei

Locul  III    Ferencz Francisc

Secția HALTERE   – Antrenor: Frățilă Ioan

Sportivi legitimați   – 13

Număr medalii        – 17

         din care:        –  9 aur,  3 argint, 5 bronz,

Locul  I       Năstase Robert  Ionuț

Locul  II     Pânzaru Irimia

Locul  III    Vîlcu Nicu

Secția  POWERLIFTING  – Instructor voluntar: Pănăzan Ovidiu

Sportivi legitimați    – 7

Număr medalii         – 54

          din care:         – 1 aur, 7 bronz, la competiții internaționale

                                    30 aur, 12 argint, 4 bronz la competiții naționale                                

Locul  I       Cioflică Andrei

Locul  II     Buciuman Cătălin

Locul  III    Turuș Daniel

Secția TENIS DE MASA   – Antrenor voluntar: Suflețel Emil

Sportivi legitimați   – 5

Număr medalii        – 0

         din care:         – 0

 

 

 

Leave a Reply


WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com