Bursa transferurilor în Liga a IV-a

23 august 2012 18:550 comments

Indiferent de pretenţiile pe care le vor emite în noul sezon din din Liga a IV-a, toate cele 16 combatante au efectuat modificări la nivelul lotului. Din păcate, două echipe, Metalul Aiud şi CS Zlatna nu ne-au putut oferi nicio informaţie vis-a-vis de transferuri, în vreme ce la CSO Cugir, nu avem toate modificările.
„Campioana” transferurilor este Viitorul Sântimbru, formaţie care a cedat şi a adus cei mai mulţi jucători în această vară. În schimb, se anunţă un sezon promiţător pentru Sportul Sebeş şi CSO Cugir, principalele favorite la titlul de campioană.
Vă prezentăm mai jos transferurile efectuate de către cluburile din Liga a IV-a. De menţionat este faptul că informaţiile ne-au fost oferite de oficialii echipelor, fiind posibile eventuale modificări:
1. Cuprirom Abrud:
Veniri: Damian, Amariei (CS Zlatna), Mornea, Litean (Chimia Turda)
Plecări: Romică David (CS Zlatna)
2. Arieşul Baia de Arieş:
Veniri: Cristian Stoinea (Fortuna Lunca Mureşului) şi Gabriel Mârzan (revenit de la facultate de la Cluj)
3. Inter Ciugud:
Veniri: Adrian Chişu, Horaţiu Stan (Vulturii Vultureni)
Plecări: D. Lupşan (împrumut Europa)
4. Rapid CFR Teiuş:
Plecări: Cosmin Baba, Florin Baba
5. FC Cugir:
Veniri: Păduraru (CFR Simeria)
Plecări: Răcăreanu
6.Energia Săsciori:
Veniri: Alexandru Nucă, Mihai Morariu (LPS Sebeş)
Plecări: Ioan Bodea (final de contract), Cristian Abrudan (Colorado Şpring)
7. CS Ocna Mureş
Veniri: Raţiu, Odvoş, Arinar, Cotoară, Chesnoiu (toţi de la Viitorul Unirea)
8. Arena Alba Iulia
Veniri: Marius Neagu (FC Cisnădie), Iulian Popa (Crăciunelul de Jos)
9. Dalia Sport Daia Română
Veniri: Ştef (revenit după împrumut de la Europa Alba Iulia), Gh. Cibu (revenit la echipă), Martin Lenghel (Metalul Aiud), Alexandru Lăcătuş (LPS Sebeş), Nicolae Neag (LPS Sebeş/Cetatea Câlnic)
Plecări: Mureşan (destinaţie necunoscută), Gheorghiu (Colorado Şpring), D.Ianc, C.Dănilă (Performanţa Alba Iulia), Marius Benga (Unirea Alba Iulia)
10. Performanţa Alba Iulia
Veniri: D. Ianc şi C. Dănilă (ambii Dalia Sport Daia Română), Valesasan, Rusz (ambii Viitorul Biia), W. Cucereanu (Arena Alba Iulia), Fl. Barbu (Mureşul Vinţu de Jos)
Plecări: Iouraş (Metalul Aiud), Cristea (destinaţie necunoscută), Cioară (Metalul Aiud), M. Lupşan (CSO Cugir) D. Lupşan (Europa), Marica (destinaţie necunoscută), Răducanu (Europa Alba Iulia), Fântână (CSO Cugir)
11. Olimpia Aiud
Veniri: Adrian Ponoran, Sebastian Hagău (Europa Alba Iulia), Lucian Silea, Silviu Văcariu (Flamura Rădeşti), Vlad Anton (revenit, juniori Unirea Alba Iulia)
Plecări: Florin Felindean (împrumut, Europa Alba Iulia), Mircea Coltor (Sportul Liveziile).
12. Viitorul Sântimbru
Veniri: Viorel Rus (Viitorul Biia), Răzvan Cocârcă (CS Zlatna), Liviu Costea, Sorin Drăgoi (Rapid CFR Teiuş), Daniel Şerbu, Florin Benea (Inter Mihalţ), Daniel Gruiţa (revenit în ţara), Florin Simu (CIL Blaj), Sorin Mărginean (Performanţa Ighiu)
Plecări: Călin Cătălina, Adrian Herepean şi Alexandru David (Stejarii Miceşti), Sorin Deaconu (CSO Cugir), George Aldea (Industria Galda de Jos) şi Alexandru Stan (Arena Alba Iulia), Vasile Coman (Andreas Alba Iulia)
13. Sportul Sebeş
Veniri: Cosmin Sîmtion (CSO Cugir), Cristian Bălaş (Unirea Alba Iulia) şi Alexandru Mura (Energy Cetatea Câlnic)
Plecări: Radu Ştefan (CSO Cugir).
14. CSO Cugir
Veniri: M. Lupşan (Performanţa Alba Iulia), R. Ştefan (Sportul Sebeş)
Plecări: C. Sîmtion (Sportul Sebeş).

l Cătălin Crăciun

Leave a Reply


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com