Clasamentul şi rezultatele Cupei Liceelor “Coca-Cola”. Vezi echipele calificate

6 martie 2013 11:370 comments

fotbalCea mai importantă competiţie de fotbal între licee Cupa “Coca Cola” a debutat cu cea de-a treia etapă, marţi 5 februarie. Unele echipe sunt deja calificate, este vorba de echipa Colegiului “Alexandru Domşa” şi echipa Liceului Baia de Arieş, care au maxim de puncte după 3 meciuri. Colegiul Militar “Mihai Viteazul” este calificat în faza următoare cu 7 puncte. O problemă s-a înregistrat la Liceul cu Program Sportiv deoarece a jucat cu juniori legitimaţi la echipa Unirea Alba Iulia şi se pare că a fost eliminată la “masa verde”. Faza judeţeană a competiţiei se va desfăşura la Colegiul “Tehnic” Apulum în perioada 19-26 martie.

Grupa 1: Colegiul Tehnic “Apulum” Alba Iulia

Colegiul Tehnic “Apulum” Alba Iulia – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia 3-5 (1-3): Vlad Oprea, Ionuţ Bîrlea, Adrian Matei/ Radu Contor – 4, Claudiu Kucinski (Apulum n-a mai făcut contestaţie pentru că nu avea sens);

Seminarul Teologic Ortodox Alba Iulia – Colegiul Militar “Mihai Viteazul” 2-12 (1-7): Alin Hărăstaşan, Flavius Costea/ Daniel Codarcea – 4, Ionuţ Oros – 6, Ovidiu Coşanu, Robert Ionescu.

În clasament: 1. Colegiul Militar 7 (19-6), 2. Apulum 4 (15-9), 3. LPS Alba Iulia 3 (5-9), 4. Seminarul Teologic 3 (5-20).

Grupa a 2-a: Colegiul Tehnic “Alexandru Domşa” Alba Iulia):

Liceul de Arte Alba Iulia – Col. Tehn. “Al. Domşa” Alba Iulia 1-9 (0-5): Ionuţ Văidean/ Marius Bota – 6, Tiberiu Irimie – 2, Robert Balea,

Liceul Tehnologic Sebeş – Col. Tehn. “D. Pavel” Alba Iulia 7-5 (3-1): Simion Schiau – 3, Marius Filip – 2, Radu Cibu – 2/ Daniel Benchea, Viorel Benchea – 3, Nicolae Avram. În runda a 4-a, joi, 7 martie (ora 14.00), câştigătoarea grupei (Colegiul “Alexandru Domşa”) va juca împotriva campioanei de anul trecut, Colegiul Economic “Dionisie Pop Marţian” Alba Iulia (calificată direct);

În clasament: 1. Colegiul “Alexandru Domşa” 9 (23-9), 2. Liceul Sebeş 6 (17-16), Colegiul “Dorin Pavel” 3 (17-20), 4. Arte 0 (11-23).

Grupa a 3-a:

Lic. Teoretic “P. Maior” Ocna Mureş – Liceul Teoretic Teiuş 4-2 (2-1): Alexandru Andrea – 3, Otniel Trif/ Marcel Zoltan, Alexandru Jugan;

“Inochentie Micu Clain” Blaj – “Titu Maiorescu” Aiud 5-0 (2-0): Cătălin Bărbat, Sorin Pintea – 3, Florin Moldovan; Liceul Tehnologic “Ştefan Manciulea” Blaj – a stat;

În clasament: 1. “Petru Maior” Ocna Mureş 6 (10-8), 2. Liceul Teiuş 3 (10-6), 3. “IMC” Blaj 3 (8-4), 4. “Titu Maiorescu” Aiud 3 (5-10), 5. “Ştefan Manciulea” Blaj 3 (5-10);

Grupa a 4-a:

Liceul Tehnologic Silvic Câmpeni – Liceul “Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieş 4-5 (3-1): Sorin Matei, Petru Boca, Voicu Beleiu, Ionuţ Rîşteiu/ Ionuţ Mic, Adrian Şoit – 2, Gabriel Oaida, Gheorghe Pleşa (câmpenenii au condus cu 4-2 şi puteau califica celălalt liceu din localitate),

Col. Naţ. “Avram Iancu” Câmpeni – Lic. Tehnologic “Ţara Moţilor” Albac 10-0 (6-0): Andrei Trif – 2, Paul Motora, Traian Dobra – 2, Răzvan Şoit, Mihai Trif, Nicolae Vădan – 2, Marian Petricele.

În clasament: 1. Baia de Arieş 9 (17-6), 2. “Avram Iancu” Câmpeni 6 (14-5), 3. Silvic Câmpeni 3 (14-10), 4. Albac 0 (3-27).

Tags:

Leave a Reply


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com