CSM Târgovişte – CSU Alba Iulia 72-69: înfrângere la limită pentru echipa lui Miroslav Popov în primul meci din finala mică!

30 aprilie 2013 22:150 comments

dscn12531CSU Alba Iulia a pierdut marţi seara primul meci din finala mică a Ligii Naţionale de Baschet Feminin în deplasare la CSM Satu Mare cu scorul 72-69 (pe sferturi 26-17, 14-14, 15-18, 17-20).

Echipa antrenată de Miroslav Popov a pierdut mult în acest meci din cauza neconcentrării din primul sfert care a fost pierdut la o diferenţă de 9 puncte. Cele două echipe au fost la egalitate în al doilea sfert, iar CSU a câştigat ultimele două sferturi în zadar.

În acest meci pentru CSU au marcat: Amanda Thompson – 16, Becca Tobin – 15, Ekaterina Abramzon – 11, Eniko Laza – 10, Jovana Vukoje – 7, Alexandra Uiuiu – 4, Zenta Melnika – 4, Tereza Brantlova – 2 puncte

Aşadar în urma acestui meci scorul este 1-0 pentru CSM, iar CSU trebuie sa câştige acasă în vinerea mare pentru a mai rămâne în cursa pentru medalia de bronz. Meciul din sala de sport a Universităţii “1 Decembrie 1918” este programat la ora 18.00, iar dacă va mai fi cazul al treilea meci va fi în 7 mai, la Satu Mare.